Ana Sayfa Gezginler Gezerek ve Çok Para Kazanarak Hayallerimizin Hayatını Yaşayan Alyssa Ramos

Gezerek ve Çok Para Kazanarak Hayallerimizin Hayatını Yaşayan Alyssa Ramos

782
0

Dünya üzerinde birçok seyahat blogger ı var. Hem dünyayı geziyorlar hemde instagram üzerinde etkileyici fotoğraflar paylaşıyorlar. Ancak bunlar içinde amacına ulaşmış ve nasıl para kazanılacağını anlayan çok az kişi var. Bunlardan birisi de Alyssa Ramos. 30 yaşındaki Alyssa, solo gezgin ve girişimci, tam zamanlı seyahat ediyor, gezi tecrübelerini My Life’s a Movie sitesinde paylaşıyor ve instagram üzerinde 200 binden fazla takipçisi var. Onun sloganı ise “Dreams don’t work unless you do”.

Ama Alyssa’nın hayatı hep böyle olmamıştır. 4 yıl öncesine kadar ay sonunu getirebilmek için çabalıyordu. 4 çocuklu bekar anne tarafından büyütülmüş, 14 yaşındayken garsonluk yapmaya başlamış.

 

Florida’da Küba-Amerikan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Alyssa 6 yıl önce Los Angeles’a taşınmış. Tam zamanlı bir gezgin blogger ve sosyal medya içerik oluşturucusu olarak çok şanslı olsa gerek.

 

 

Alyssa lise ve kolej yıllarında garson olarak çalıştıktan sonra kariyer hedefini veteriner olarak belirler. 6 ay veteriner teknisyeni olarak çalışan Alyssa bu işin kendisine göre olmadığını anlayınca basmış istifayı. İşten ayrıldıktan sonra yarı popüler bir dergide ücretsiz gazetecilik yapan Alyssa ödeme yerine bir sanatçının yanında bedavaya bir odada kalır. Bu şekilde gazeteciliği öğrenir ve bundan sonra içerik yazma, blog oluşturma, sosyal medya danışmanlığı ve yönetimi ile birlikte yayıncı olarak çalışabileceği serbest online işler almaya başlar. Markasını yeterince büyüttükten sonra “evsiz” olmaya ve tam zamanlı seyahat etmeye karar verir.

 


İlk yurtdışı seyahatinde barınma ve beslenmeye fazla para harcamayarak her kuruştan tasarruf eder. Fakat yinede eve erken dönmek zorunda kalır çünkü parası biter. Bundan sonrada yurtdışı seyahatlerine devam eden Alyssa, blogunda ve sosyal medyada çalışmaya devam eder. Zengin bir ailesi yok ama kendi kuruşuyla dünyayı gezmenin bir yolunu bulmuş. Bu da herkesin bunu kendi başına başarabileceğini gösteriyor.

 

 

O bir blogger, fotoğrafçı, yazar, model, videografiker, editör, kişilik ve yaratıcılık yönetmeni. Geçmişte takipçilerinin kendisi ile gelmesi için #mylifesatravelTRIBE diye adlandırdığı grup gezileri açmış ve bunu İzlanda ve Endonezya’ da başarıyla uygulamış. Şu ana kadar dile kolay 86 ülke gezmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here