Ana Sayfa Genel Türkiyede Fotoğraf Çekmek İçin En Güzel Yerler

Türkiyede Fotoğraf Çekmek İçin En Güzel Yerler

980
0

Türkiye’de fotoğraf çekilecek yerler saymakla bitmez. Kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ve tarihi kalıntıları ile fotoğraf gezginleri için birbirinden güzel lokasyonlar mevcut. Burdan yola çıkarak Türkiye’de fotoğraf çekilecek yerler için bir liste oluşturmayı uygun gördük.

 

1. Salda Gölü

Türkiyenin Maldivleri olarak adlandırılan Salda gölü Burdur’un Yeşilova ilçesinde ve ilçe merkezine 4 km uzaklıkta. Turkuaz sularını görünce nasıl bunca zaman bihabermişiz diyeceksiniz.

Saldivler 🏖

Cenk Demirgüç (@cenkdemirguc)’in paylaştığı bir gönderi ()

 2. Kaputaş Plajı

Kaş ile Kalkan arasındaki kanyon ağzı plajı, Kaş’a 20 km, Kalkan’a 7 km uzaklıktadır. Suyu genel olarak serin ve turkuaz rengindedir. Yol kenarından 187 basamak ile inilen plaja yerli ve yabancı binlerce turist yüzmek ve fotoğraf çekmek için gelmektedir.

 3. Lavanta Kokulu Kuyucak Köyü

Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyü adeta Fransa’nın Provans’ını anımsatıyor. Köyde tarlalar boş kalmasın diye ekilen lavanta fideleri şimdi Türkiye’nin dört bir yanından gelen turistlerin akınına uğruyor.

4. Kelebekler Vadisi Faralya

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Babadağ’ın eteklerinde bulunan Kelebekler Vadisi 80 den fazla kelebek çeşidini barındırıyor. 50 metre yükseklikten dökülen şelalesi vadi üzerinden denizle birleşiyor. Fotoğraf çekinirken aman ha dikkatli olalım.

Kelebek Aşk’ına 🦋 #kelebeklervadisi

Dilara Kılınç ꪜ (@dilara.yuzer)’in paylaştığı bir gönderi ()

 5. Patara Kum Tepesi

Patara denilince akla ilk gelen kum tepeleridir. Uzunluğu 18 km ye varan kum tepeleri adeta çölleri andırır. Pek çok film sahnesinin çekildiği Kum Tepeleri fotoğaf çekmek için muazzam bir yer.

6. Kayseri Yılkı Atları

Fotoğrafçıların gözdesi haline gelen Yılkı Atları, Kayseri Erciyes Dağ’ı eteğinde Hörmetçi Sazlığı, Sultan Sazlığı ve Soysallı Mahallesi etrafında yaşıyor. Fotoğrafçılar sürü halinde koşan atları fotoğraflayabilmek için Türkiye’nin dört bir yanında bölgeye geliyor.

 

 7. Kapadokya

Kapadokya’daki dünya harikası Peri Bacaları her yıl dünyanın dört bir yanından gelen turistlere ev sahipliği yapıyor. Kapadokya’ya açık hava müzesi desek mübalağa etmemiş oluruz. Sadece fotoğraf severlerin değil herkesin mutlaka uğraması gereken bir yer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here